Nowa pracownia mammograficzna – nowy Cyfrowy Mamograf

W wyniku przetargu został dokonany zakup Mammografu Cyfrowego „Senographe Crystal Nova” firmy GE. Miejscem zainstalowania mammografu jest Pracownia Diagnostyki Chorób Piersi w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka – Szpitalu Specjalistycznym w Kielcach przy ul. Prostej 30

Mamy przyjemność poinformować, że w wyniku ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia konkursu ofert na wybór realizatorów zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – MAMMOGRAFY” Świętokrzyskie Centrum Matki i  Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 600.000,00 złotych.

Zakupiony w ramach umowy sprzęt będzie wykorzystywany do wykonywania badań:

● pacjentek w każdym wieku ze skierowaniami od lekarza

● bez skierowania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi pacjentkom w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii.

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa: 600 000 zł
Całkowita wartość zadania: 659 342,12 zł
Nazwa programu: „Narodowa Strategia Onkologiczna”
Nazwa zadania: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy