wirtualny
ŚCMiN dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym oddanym do użytku w 2012 roku. W jego skład wchodzą między innymi dwie sale operacyjne, endoskopowa i do zabiegów klasycznych, sala wyburzeniowa i sterylizatornia. Cały blok operacyjny jest klimatyzowany. Sale operacyjne wyposażone są w najwyższej klasy sprzęt firm Olympus, Wolf oraz Storz: laparoskopy wraz z narzędziami, histeroskopy, resektoskopy, monitory HD i wiele innych niezbędnych w trakcie operacji urządzeń. Blok operacyjny jest do wyłącznej dyspozycji Oddziału Ginekologii, dzięki temu możemy przeprowadzać operacje przez 7 dni
w tygodniu. Fakt ten skraca czas oczekiwania na operacje i umożliwia wykonywanie wszystkich zabiegów także w trybie dyżurowym. Na sali endoskopowej laparoskopowo lub przy użyciu histeroskopii wykonujemy następujące zabiegi:

– diagnostyka i leczenie bezpłodności,

– usuwanie zmian w obrębie jamy macicy: polipów, przegród, zrostów itp.,

– wyłuszczanie mięśniaków macicy,

– usuwanie guzów przydatków,

– leczenie ciąż pozamacicznych,

– nadszyjkowe amputacje trzonu macicy,

– histerektomie całkowite (laparoskopowe usunięcie macicy).

W sposób klasyczny wykonujemy takie operacje jak:

– histerektomie przezpochwowe lub przezbrzuszne (usunięcie macicy),

– nadszyjkowe amputacje trzony macicy,

– usuwanie guzów przydatków,

– plastyki pochwy,

– leczenia nietrzymania moczu z użyciem materiału syntetycznego (taśmy),

– leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego (obniżenia wypadania) z użyciem materiałów syntetycznych (różnego rodzaju siatki).

Na w pełni wyposażonej, klimatyzowanej sali wybudzeniowej nasze pacjentki są obserwowane w trakcie pierwszych godzin po operacji. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo i komfort chorych operowanych w Naszym Szpitalu.

blok_operacyjny

sala wybudzeniowa

blok_pooperacyjny

sala_operacyjna

zabieg operacyjny z użyciem histeroskopu

Skip to content