wirtualny2

Dbając o potrzebę intymności ze względu na wyjątkowy charakter porodu blok porodowy jest wydzieloną częścią szpitala, do której ma dostęp tylko personel niezbędny przy porodzie oraz osoby towarzyszące przy porodach rodzinnych.

Porody fizjologiczne prowadzimy w sposób zgodny z życzeniem rodzącej, uwzględniamy indywidualny plan porodu pacjentki, dostosowujemy go do możliwości i sytuacji klinicznej dziecka i matki.

Blok porodowy składa się z dwóch sal przeznaczonych do porodów rodzinnych, sali porodowej ogólnej z trzema oddzielnymi stanowiskami porodowymi oraz bloku operacyjnego na którym wykonujemy cięcia cesarskie.

Każdą rodzącą w trakcie porodu opiekuje się wykwalifikowana położna. W ciągu dnia pracy nad pacjentką czuwa zespół lekarski Odcinka Położniczego, a potem 3 osobowy zespół dyżurny.

Pragniemy zapewnić, że obecnie nie stosuje się rutynowego nacięcia krocza. Procedurę tą wykonujemy tylko w przypadku konieczności i dla dobra pacjentki. U rodzących po raz pierwszy decyzję o nacięciu krocza podejmujemy w ostatnich chwilach przed urodzeniem dziecka. Zawsze informujemy pacjentkę przed podaniem leków, o celu ich podania oraz konsekwencjach działania. Wszelkie postępowania medyczne wykonujemy po uzyskaniu od rodzącej ustnej lub pisemnej zgody.

Posiadamy nowoczesny system centralnego nadzoru położniczego MONAKO, który umożliwia kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Nadzór nad stanem płodu prowadzony przez doświadczony personel medyczny jest wspomagany przez cyfrowy system monitorowania co zwiększa bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka.

Wyniki prowadzonej na bieżąco analizy są natychmiast dostępne do interpretacji klinicznej nie tylko przy łóżku rodzącej, ale na specjalnych stanowiskach w dyżurce położnych i gabinecie lekarskim. System umożliwia nadzór kilku pacjentek jednocześnie.

W naszym Szpitalu przy każdym porodzie są obecni wykwalifikowani lekarze: położnik i neonatolog.

W sytuacji konieczności wykonania cięcia cesarskiego operacja jest przeprowadzana na bloku operacyjnym przy Sali Porodowej, który znajduje się tuż przy bloku porodowym, dzięki czemu zapewniamy najwyższy stopień bezpieczeństwa rodzącej i dziecka.

Z przyczyn epidemiologicznych, w trosce o bezpieczeństwo noworodków i naszych pacjentek nie jest możliwe uczestnictwo osób towarzyszących na sali operacyjnej (podczas cięcia cesarskiego). Nasz personel chętnie zrobi pierwsze zdjęcie mamy z dzieckiem jeszcze na sali operacyjnej.

Pacjentce podczas porodu rodzinnego może towarzyszyć dowolna, wskazana przez nią osoba towarzysząca, która jest zdrowa – brak wyraźnych cech infekcji mogącej stanowić zagrożenie dla rodzącej lub noworodka (gorączka, kaszel, wysypka) i współpracuje z personelem medycznym.

W salach do porodów rodzinnych zapewniamy :

– komfortowe łóżka porodowe

– pełny węzeł sanitarny

– klimatyzację

– sprzęt audio – wizualny

– aneks wypoczynkowy

– kącik noworodka

– bezpłatny dostęp do Internetu Wi –Fi

 

Naszym pacjentkom zapewniamy możliwość korzystania z wielu różnych metod łagodzenia bólu porodowego:

  • ZNIECZULENIE ZEWNĄTRZOPONOWE – dostępne dla każdej pacjentki ( jeśli nie istnieją medyczne przeciwwskazania), zapewniamy całodobową opiekę lekarza anestezjologa.

INFORMUJEMY, ŻE ZNIECZULENIE ZEWNĄTRZOPONOWE DOSTĘPNE JEST BEZPŁATNIE.

W naszym Szpitalu dysponujemy bezpłatnie wszystkimi metodami łagodzenia bólu:

  • MIESZANINA PODTLENEK AZOTU I TLENU – gaz wziewny powodujący relaksację i zmniejszenie odczuwania bólu.
  • TENS – nieinwazyjna, bardzo bezpieczna metoda łagodzenia bólu prądem elektrycznym o bardzo niskiej częstotliwości, mające rekomendacje konsulktanta krajowego i wojewódzkiego, zgodna z rozprządzeniem Rady Ministów.
  • METODY FARMAKOLOGICZNE
  • KORZYSTANIE Z WORKÓW SAKO, PIŁEK ( okrągłych oraz w kształcie fasolek ), DRABINEK I MATERACY
  • POZYCJE WERTYKALNE – w zależności od preferencji pacjentki pomagamy w pozycjach pionowych, klęcznych i kucznych. Położne z bloku porodowego posiadają certyfikaty z warsztatów – „ Prowadzenie porodu w pozycjach wertykalnych” – oferują swoja pomoc, wsparcie i zapewnienie bezpieczeństwa rodzącej i jej dziecku.
  • RELAKSACJA – możliwość relaksacji przy ulubionej muzyce.
  • IMMERSJA WODNA – prysznic z panelem do masażu.

Możliwość obecności osoby towarzyszącej podczas porodu, o szczegóły prosimy pytać personel.

sala_por_rodzinnych

Sala porodów rodzinnych

sala_por_rodzinnych1

Łazienka z kabiną prysznicową (z masażem) przy sali porodów rodzinnych

Skip to content