Do Poradni Chorób Piersi przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka mogą się państwo zgłosić po uprzedniej rejestracji telefonicznej, która odbywa się w każdy dzień pracy Poradni godzinę przed harmonogramem przyjęć:

Poniedziałki 16.00 – 20.00

Środy 8.00 – 13.00

Piątki 8.00 – 13.00

Wykonujemy badania profilaktyczne,  a także przyjmujemy pacjentki z dolegliwościami, lub ze stwierdzonymi palpacyjnie zmianami w piersiach. Każda kobieta powinna okresowo wykonywać samokontrolę piersi. Zmiany o charakterze zaczerwienienia, owrzodzenia skóry, wyczuwalne guzy i zgrubienia mogą być objawem  choroby sutka włącznie z rakiem. Chociaż większość objawów  wynika  z naturalnych przemian miąższu sutków, to każda kobieta może z tego powodu odczuwać niepokój i powinna zgłosić się na badanie.

Pacjentka po badaniu fizykalnym jest kierowana na badanie mammograficzne i usg  piersi.W zależności od wyników tych badań i obserwowanych  zmian, pacjentki są kierowane do dalszej diagnostyki. Jest to biopsja cienko, gruboigłowa lub mammotomiczna.

W Poradni przyjmujemy również pacjentki w okresie laktacji. Kobiety karmiące powinny uwzględnić, że bolesne obrzmienie piersi lub jej części jest często objawem stanu zapalnego lub ropniaka sutka.

W celu dodatkowych informacji prosimy o kontakt na nr 41 2013 921.

Lekarze przyjmujący w poradni: lek. M. Orłowska, lek. B. Pawełczyk – Misiorek

Numer telefonu rejestracji: 41 2013 921.

 

Skip to content