szpital_ginekologia

Nowoczesny oddział z pełnym zapleczem diagnostyczno – leczniczym i wysokiej klasy kadrą specjalistów. Leczymy choroby dotykające kobiety na różnych etapach życia, poczynając od schorzeń wieku rozwojowego, leczenia niepłodności, poprzez  choroby wieku dojrzałego, patologii przekwitania jak i schorzeń wieku pomenopauzalnego.

Wykonujemy szeroki zakres zabiegów i operacji postępując wg najnowszych standardów z wykorzystaniem  technik endoskopowych (histeroskopii i laparoskopii), a także przeprowadzając operacje w sposób klasyczny. Stale podnosimy swoje kwalifikacje poprzez liczne kursy i szkolenia. Współpracujemy z Klinikum Obergoltzsch Rodewisch w Niemczech. Do każdej pacjentki podchodzimy indywidulnie dobierając optymalny sposób leczenia. Zapewniamy opiekę w życzliwej i miłej atmosferze, ponieważ wiemy jak dużym stresem jest dla kobiety zabieg, operacja i pobyt w szpitalu. Tak, więc o poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas wizyty w naszym oddziale dba  cały zespół profesjonalnie przygotowanych lekarzy, pielęgniarek oraz położnych.

lekarze_ginekologia

Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym oddanym do użytku w 2012 roku. W jego skład wchodzą m.in. dwie sale operacyjne, sala intensywnego nadzoru nad operowanymi pacjentkami oraz sterylizatornia. Blok operacyjny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt endoskopowy: histeroskopy, laparoskopy. Wyszkolony zespół wykorzystuje jego możliwości wykonując pełny zakres operacji endoskopowych i operacji klasycznych.

Oddział dysponuje 30 łóżkami rozmieszczonymi na pojedynczych lub przestronnych kilkuosobowych salach. Do dyspozycji pacjentek pozostają komfortowe łazienki  z prysznicami i bidetami. Zapewniamy dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, lodówki, kuchenki mikrofalowej i czajnika elektrycznego. Istnieje możliwość korzystania z systemu płatnej telewizji na salach chorych. Na terenie Szpitala istnieje sklepik w którym można zakupić podstawowe artykuły spożywcze i higieniczne.

Tuż po opuszczeniu bloku operacyjnego pacjentki mają zapewniony kontakt z najbliższymi, co bez wątpienia podnosi im poziom poczucia bezpieczeństwa i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia.

…jeśli istnieje konieczność poddania się zabiegowi diagnostycznemu lub operacyjnemu, chciałybyśmy mieć to jak najszybciej za sobą… dobrze, jeśli Szpital zapewnia rozsądne terminy oczekiwania na tak poważne procedury i dba o nasz komfort podczas rekonwalescencji…

ginekologia_poopera

sala intensywnego nadzoru nad pacjentkami po operacjach

ginekologia_lada

dyżurka pielęgniarska na Oddziale Ginekologicznym

Kadra:

Lekarz koordynujący – lek. Sławomir Grelewski

lek. Michał Miksa

dr n. med. Stanisław Gawlik

dr n. med. Urszula Marzec

lek. Marek Walczyk

lek. Tomasz Wnęk

lek. Michał Jarosiński

lek. Maciej Skuza

lek. Dorota Kowalik

lek. Michał Lenart

lek. Ewa Młynarczyk

Lekarze pracują na odcinkach w systemie rotacyjnym.

Skip to content