W oddziale Patologii Ciąży zapewniamy kompleksową opiekę i wsparcie medyczne w czasie ciąży. Oferujemy ciężarnym pacjentkom komfort i bezpieczeństwo, zapewniając opiekę zdrowotną najwyższej jakości. Dzięki naszemu zaangażowaniu, wysoce wykwalifikowanemu personelowi i użyciu najnowszego sprzętu medycznego, zapewniamy ciężarnym pacjentkom wsparcie medyczne na najwyższym poziomie oraz skuteczne monitorowanie i leczenie matki i dziecka, co jest niezbędne w przypadku ciąż z ciężkimi powikłaniami, takimi jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby wątroby czy choroby nerek  Specjalizujemy się również w diagnostyce wad płodu oraz zapobieganiu i leczeniu porodów przedwczesnych. W naszym oddziale zawsze priorytetem jest zdrowie Twoje i Twojego dziecka. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług dla zdrowej ciąży.

Na oddziale Patologii Ciąży zajmujemy się diagnostyką i leczeniem kobiet ciężarnych. Jesteśmy pierwszym w województwie Świętokrzyskim ośrodkiem o najwyższym – III poziomie referencyjności. Dzięki fachowości oraz dużemu doświadczeniu, nasi specjaliści mogą objąć opieką pacjentki z najpoważniejszymi problemami położniczymi.

Diagnostykę wewnątrzmacicznego dobrostanu płodu oraz stanów patologicznych przeprowadzamy przy zastosowaniu najnowocześniejszych aparatów ultrasonograficznych z możliwością obrazowania trójwymiarowego w systemie 3D i 4D. Badania wykonują lekarze mający duże doświadczenie w zakresie badań ultrasonograficznych, potwierdzone licznymi certyfikatami w tym certyfikatami Fetal Medicine Foundation.

Oddział patologii ciąży dysponuje 38 łóżkami, które rozmieszczone są w 10 salach. W zależności od potrzeby, pacjentki mogą leżeć na salach wieloosobowych lub pojedynczych. Niektóre z sal wyposażone są w telewizory ( dodatkowo płatne). Na oddziale znajduje się łazienka z kabiną prysznicową oraz suszarką stacjonarną, dyżurka położnych, czajnik, mikrofalówka i lodówka do dyspozycji pacjentek. Na oddziale jak i w całym szpitalu dostępna jest darmowa sieć Wi-Fi z szerokopasmowy internetem.

Panuje u nas ciepła atmosfera. Personel zawsze chętny do pomocy stara się, aby chwile spędzone w szpitalu były jak najmniej stresujące.

…moje Dziecko jest najważniejsze, więc skoro muszę trafić na oddział patologii ciąży, dobrze, wiedzieć że panuje tu taka przyjazna atmosfera. W końcu ja też jestem ważna…

Patologia

Kadra:

Lekarz koordynujący: lek. Dariusz Kołodziejski

lek. Renata Pejas Dębowska

lek. Bartosz Witczak

lek. Magdalena Garncarz

lek. Beata Pawełczyk Misiorek

lek. Małgorzata Orłowska

lek. Klementyna Janowska

Lekarze pracują na odcinkach w systemie rotacyjnym

Skip to content